tel. 514 010 123

Pomoc drogowa 24/h Mokotów tel. 514 010 123

Tanio

Prawidłowe holowanie samochodu jest trudniejsze niż nam się wydaje. Holowanie pojazdu może odbywać się za pomocą linki holowniczej.

Drugą ważną rzeczą jest trójkąt ostrzegawczy, który mocujemy po lewej stronie samochodu holowanego. Przydać mogą się również kable rozruchowe, gdyż jazda z wyłączonym silnikiem oznacza konieczność uporania się z zablokowaną kierownicą, co jest bardzo niebezpieczne.

Zgodnie z przepisami Kodeksu Drogowego, holowanie pojazdu może odbywać się przy maksymalnej prędkości 30 km/h w terenie zabudowanym oraz 60 km/h poza terenem zabudowanym.

Wyklucza się oczywiście holowanie auta z niesprawnym układem kierowniczym. Co do układu hamulcowego, to jeśli hol odbywa się za pomocą linki, wówczas muszą być sprawne oba układy hamulcowe. Natomiast jeśli sprawa dotyczy połączenia sztywnego, wtedy dopuszcza się sprawną przynamniej jedną oś. W połączeniu sztywnym odległość między holującym a holowanym nie może przekraczać 3 metrów, a w połączeniu luźnym odległość powinna wynosić od 4 do 6 metrów.

Warto dodać, że nie każdy pojazd nadaje się do holowania. Dotyczy to przede wszystkim samochodu wyposażonego w automatyczną skrzynię biegów. Wprawdzie przepisy Kodeksu Drogowego nie wykluczają takiej możliwości, a producenci dopuszczają hol na krótkich dystansach z minimalną prędkością. Jednak w przypadku samochodu wyposażonego w automatyczną skrzynię biegów, bardzo możliwe jest uszkodzenie pompy olejowej, dlatego najrozsądniejszym wyjściem z tej sytuacji będzie nic innego jak wezwanie pomocy drogowej.

laweta Mokotów

Holowanie Mokotów

Najczęściej holowane samochody : ALFA ROMEO, AUDI, BMW, CITROEN, DACIA, FORD, HONDA, JEEP, KIA, MAZDA, MERCEDES, MITSUBISHI, NISSAN, OPEL, PEUGEOT, RENAULT, SEAT, SKODA, TOYOTA, VW, VOLKSWAGEN, VOLVO